W Toruniu odnotowano dzisiaj (28.06.) 40,3 stopnia, w Słubicach 40,5 stopnia
– potwierdziła w rozmowie z Polskim Radiem Agnieszka Prasek, rzeczniczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
To więcej niż podczas rekordowego pomiaru z 1921 roku w Prószkowie, w obecnym województwie opolskim, gdzie termometry wskazały 40,2 stopnia.






