Upamiętnienie ofiar ludobójstwa
Prezydent Karol Nawrocki w sobotę odwiedzi Podkarpacie. O godzinie 13:00 w Radrużu w powiecie lubaczowskim odda cześć Polakom, ofiarom ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA.
Wystąpienie prezydenta w Zespole Cerkiewnym
Na stronie internetowej prezydenta podano, że o godz. 13:00 Karol Nawrocki będzie w Zespole Cerkiewnym w Radrużu. Planowane jest wystąpienie prezydenta. 11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. UPA pozostaje jednym z najbardziej spornych tematów w relacjach polsko-ukraińskich.
Rozmowa Nawrockiego z Zełenskim
W środę na marginesie szczytu NATO w Ankarze prezydent Karol Nawrocki rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Nawrocki powiedział po spotkaniu, że zarówno Polska, jak i Ukraina patrzą w tym samym kierunku, jeśli chodzi o zagrożenia dla niepodległości – dla obu państw Rosja „pozostaje głównym zagrożeniem”. Dodał jednocześnie, że podczas rozmowy nie udało się „rozwiązać kwestii historycznych”.







