Pokaz mody „Chaber Rzeszowski” z kolekcją Barbary Olearki zgromadził tłumy mieszkańców na ulicy 3 Maja w stolicy województwa. Widowisko modowe było zainspirowane motywem kwiatu chabra, który jest charakterystyczny dla ludowego wzornictwa Rzeszowa i okolic. Jak podkreśla projektantka Barbara Olearka –
kreacje nawiązują do kolorystyki i syntetycznego kształtu chabra.
Oprócz pokazu mody w projekcie „Chaber Rzeszowski” przygotowano też wystawę zabytkowych strojów ludowych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, prelekcję dotyczącą motywu chabra w zdobnictwie stroju rzeszowskiego, projekcję filmową i spotkanie literackie z Krystyną Lenkowską.
Jak podkreślają organizatorzy, projekt „Chaber Rzeszowski” powstał z dedykacją dla mieszkańców Rzeszowa i dla miasta.
Wydarzenie przygotowało Centrum Współpracy Międzynarodowej Germanitas, a zostało dofinansowane z budżetu miasta Rzeszowa.
Tekst/Relacja: Justyna Piekło, Fot. Justyna Piekło/Anna Winiarczyk



















![Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie pod Rzeszowem, nie żyje młoda kobieta [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie pod Rzeszowem, nie żyje młoda kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/Korekta-rozkladu-jazdy-na-trasie-Jaslo-–-Nowy-Zagorz.jpg)

