Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Terytorialsi doskonalili m.in. umiejętności walki w terenie zurbanizowanym.
-Celem szkoleń, poza podtrzymywaniem potencjału bojowego, jest budowa indywidualnych i zespołowych zdolności tzw. podwójnego zastosowania, czyli takich, które mogą być przydatne podczas konfliktu, ale też w czasie pokoju czy kryzysu. Żołnierze regularnie uczestniczą w ćwiczeniach na terenie miasta
– poinformowała rzeczniczka podkarpackiej brygady, ppor. Magdalena Mac.
W ostatnim zgrupowaniu terytorialsi doskonalili m.in. umiejętności z analizy taktycznej, przygotowania i zabezpieczenia obiektu do obrony. Żołnierze z 35. batalionu lekkiej piechoty szkolili się na poligonie w Nowej Dębie.
-Zastosowanie elektrycznych oraz ogniowych sieci wybuchowych, miały pokazać, jakie skutki pozostawia eksplozja o danej masie w obiektach budowlanych
– wyjaśniła Mac.
Tego typu szkolenia dają możliwość zdobycia umiejętności pododdziałów lekkiej piechoty na terenie gminy, powiatu, dzielnicy, który jest jej rejonem działania.
Źródło: PAP, fot. 3PBOT

![[AKTUALIZACJA] Seria zdarzeń drogowych na Podkarpaciu. Wypadki i kolizje w kilku powiatach 2 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie 3 samochodów na Kwiatkowskiego – utrudnienia w ruchu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/wypadek2-e1765872381944-120x86.jpg)







