PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu • Wiadomości • Polskie Radio Rzeszów
+48 17 222 22 22  
Polskie Radio Rzeszów
  • WIADOMOŚCI
    • RZESZÓW
    • KROSNO
    • PRZEMYŚL
    • STALOWA WOLA
    • TARNOBRZEG
    • REGION
    • KRAJ I ŚWIAT
  • MUZYKA
    • KONCERTY
    • LISTA PRZEBOJÓW RADIA RZESZÓW
    • PODKARPACKA SCENA PRZEBOJÓW
    • PLEBISCYT KAPEL LUDOWYCH
    • CO BYŁO GRANE
  • SPORT
  • STREFA AUDIO
  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • RADIO
    • PROGRAM
    • O NAS
    • LUDZIE RADIA
    • REKLAMA I MARKETING
    • KAMPANIE SPOŁECZNE
    • PATRONAT
    • KONTAKT
Brak
Pokaż więcej
Teraz na antenie
Ładowanie...
ZGŁOŚ TEMAT
Polskie Radio Rzeszów
  • WIADOMOŚCI
    • RZESZÓW
    • KROSNO
    • PRZEMYŚL
    • STALOWA WOLA
    • TARNOBRZEG
    • REGION
    • KRAJ I ŚWIAT
  • MUZYKA
    • KONCERTY
    • LISTA PRZEBOJÓW RADIA RZESZÓW
    • PODKARPACKA SCENA PRZEBOJÓW
    • PLEBISCYT KAPEL LUDOWYCH
    • CO BYŁO GRANE
  • SPORT
  • STREFA AUDIO
  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • RADIO
    • PROGRAM
    • O NAS
    • LUDZIE RADIA
    • REKLAMA I MARKETING
    • KAMPANIE SPOŁECZNE
    • PATRONAT
    • KONTAKT
Brak
Pokaż więcej
Teraz na antenie
Ładowanie...
ZGŁOŚ TEMAT
Polskie Radio Rzeszów

Polskie Radio Rzeszów > Wiadomości > PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu

PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu

Radio RzeszówRadio Rzeszów
04 września 2023 - 17:05 - Aktualizacja 05 września 2023 - 19:29
Wiadomości
Czas czytania: 3 min.
A A
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu

All-focus

Udostępnij na FacebookUdostępnij na XWyślij na WhatsApp

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dziś listy kandydatów z naszego regionu do parlamentu. W okręgu numer 23 – rzeszowsko-tarnobrzeskim – zgodnie z wcześniejszymi informacjami jedynką jest Zbigniew Ziobro. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Sobolewski – poseł i Sekretarz Generalny PiS, a na trzecim wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Na kolejnych pozycjach znaleźli się wiceminister infrastruktury Rafał Weber, posłowie PiS tej kadencji Jan Warzecha i Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek Podkarpacia Ewa Draus, Jerzy Bednarz z NSZZ Rolników Indywidualnych, oraz posłowie tej kadencji Andrzej Szlachta, Fryderyk Kapinos, Jerzy Paul i Kazimierz Gołojuch. Na liście w okręgu numer 23 znaleźli się również m.in. była posłanka PiS Krystyna Wróblewska, wicemarszałek Podkarpacia Stanisław Kruczek, radny Sejmiku i historyk IPN Jacek Magdoń oraz dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Robert Godek. Z ostatniego miejsca na liście startuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Łącznie do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 23 kandyduje 30 osób.

Podczas prezentacji otwierający listę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział że wybory są grą zespołową. Zaznaczył, że celem Zjednoczonej Prawicy jest zdobycie większości w Sejmie. Zaprezentowana w Rzeszowie lista to najmocniejsza w historii lista PiS w okręgu nr 23 – mówił z kolei sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Trzecia na liście wojewoda podkarpacka Ewa Leniart mówiła podczas prezentacji, że pod rządami PiS Podkarpacie i Polska przetrwały niejedną nawałnicę – m.in. powodzie czy epidemię Covid-19, a obecnie chronione są przed konsekwencjami wojny w Ukrainie i gospodarczych zawirowań.

Kandydatami PiS do Senatu w tej części Podkarpacia są senatorowie tej kadencji Zdzisław Pupa oraz Janina Sagatowska – odpowiednio w okręgach nr 54 i 55 oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski w okręgu nr 56.

PiS zaprezentowało także listę kandydatów do Sejmu w okręgu nr 22 – krośnieńsko-przemyskim. Listę otwierają szef KPRM Marek Kuchciński, wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt oraz dotychczasowy poseł Piotr Uruski. Prezentacja kandydatów odbyła się w sobotę w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Nawiązując do tego miejsca, Marek Kuchciński powiedział, że w tle znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Bieszczad – kolejka gondolowa nad Jeziorem Solińskim. Podkreślił, że oddana w ubiegłym roku inwestycja to „hit Podkarpacia”. Były marszałek Sejmu dodał, że w ciągu kilku miesięcy ubiegłego roku z kolejki skorzystało ponad pół miliona turystów, a w tym będzie to wielokrotnie więcej. Szef KPRM zaznaczył, że budowa kolejki była możliwa m.in. dzięki temu, że rząd PiS odzyskał spółkę Polskie Koleje Linowe. Były marszałek Sejmu podkreślił, że rząd PiS zwiększył bezpieczeństwo regionu. Wymienił, że powstały dwie brygady WOT na Podkarpaciu – w Rzeszowie i Przemyślu.

Na liście w okręgu nr 22 znaleźli się na kolejnych miejscach m.in. posłowie tej kadencji Piotr Babinetz, Teresa Pamuła, Adam Śnieżek, Tadeusz Chrzan. Na liście są również wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, zastępca podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Daniel Dryniak, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz Jerzy Borcz, przewodniczący sejmiku woj. podkarpackiego. Kandydują również samorządowcy i radni województwa podkarpackiego. Na terenie okręgu nr 22 znajdują się również dwa jednomandatowe okręgi senatorskie. W okręgu nr 57, obejmującym m.in. Jasło, startować będzie dotychczasowa senator Alicja Zając. Natomiast w okręgu nr 58, który obejmuje m.in. powiat lubaczowski, o reelekcję ubiegał się będzie Mieczysław Golba.

PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
All-focus
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
All-focus
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
All-focus
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
All-focus
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów
PiS zaprezentowało listy kandydatów z Podkarpacia do parlamentu - Polskie Radio Rzeszów

Tekst. Polskie Radio Rzeszów/PAP / Fot. Jerzy Pasierb/Janusz Jaracz

Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Masz ciekawy film lub zdjęcie z okolicy? A może chcesz wyrazić swoją opinię na temat bieżących spraw? ZGŁOŚ TEMAT TUTAJ
Tagi: PodkarpackiePŚiL

Zobacz także

20 ton skradzionego masła odzyskane w Torkach. Litwin zatrzymany za paserstwo
Wiadomości

[AKTUALIZACJA] Ciężarówka uderzyła w bariery na S19. Koniec utrudnienia

07.10.2026
Od Rzeszowa po europejskie sceny. 25 lat działalności Teatru Przedmieście
Dyskusyjny Klub Radiowy

Od Rzeszowa po europejskie sceny. 25 lat działalności Teatru Przedmieście

06.10.2026
75-lecie Polskiego Radia Rzeszów. Gala jubileuszowa w Filharmonii Podkarpackiej
Gość dnia

WIDEO 75-lecie Polskiego Radia Rzeszów. Gala jubileuszowa w Filharmonii Podkarpackiej

02.10.2026
  • Najnowsze
  • Popularne

Najnowsze

Zwłoki mężczyzny znalezione przy hotelu w Sanoku. Policja prowadzi śledztwo [AKTUALIZACJA]

PILNE Potrącenie 14-latka na przejściu dla pieszych w Rzeszowie. Chłopiec trafił do szpitala

6 godzin temu

ZDJĘCIA Trzy inwestycje otwarte w gminie Iwonicz-Zdrój. Obwodnica, żłobek i odnowione przedszkole

7 godzin temu

Protest w sprawie aborcji na Rynku w Rzeszowie. Demonstracja i kontrmanifestacja w rocznicę wyroku TK

7 godzin temu

Potrącenie 18-latka na przejściu dla pieszych w Tarnobrzegu. Policja wyjaśnia okoliczności

9 godzin temu

Dron znaleziony w Lubaczowie to był płatowiec ze styropianu

9 godzin temu

Nietrzeźwy 51-latek na hulajnodze elektrycznej. Dostał 2500 zł mandatu

10 godzin temu

Popularne

Ostatnie pożegnanie strażaka z Niska. Aspirant Bartłomiej Pieróg spoczął na cmentarzu w Racławicach - Polskie Radio Rzeszów

Ostatnie pożegnanie strażaka z Niska. Aspirant Bartłomiej Pieróg spoczął na cmentarzu w Racławicach

22/10/2026

Przeworska „Madonna z Dzieciątkiem” otwiera wystawę w Warszawie. Obraz odzyskany po latach

22/10/2026

Ryanair planuje nowe loty z Rzeszowa. Co z bazą operacyjną w Jasionce?

21/10/2026

Protest w sprawie aborcji na Rynku w Rzeszowie. Demonstracja i kontrmanifestacja w rocznicę wyroku TK

22/10/2026

Dron znaleziony w Lubaczowie to był płatowiec ze styropianu

22/10/2026

Potrącenie 14-latka na przejściu dla pieszych w Rzeszowie. Chłopiec trafił do szpitala

22/10/2026

Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia?
Daj nam znać!

17 222 22 22 antena@radio.rzeszow.pl Otwórz formularz
Festiwal polonijny
Rozmowy o nauce
Na ludową nutę
W cyfrowym świecie

MASZ TEMAT DO PORUSZENIA?

Zadzwoń: tel. +48 17 222 22 22

Napisz: antena@radio.rzeszow.pl

POLSKIE RADIO RZESZÓW

Kontakt
Kampanie społeczne
Patronaty
Regulaminy
Polityka prywatności

LOKALNIE

Rzeszów
Przemyśl
Stalowa Wola
Tarnobrzeg
Region

RADIO

Częstotliwości
Strefa audio
Zobacz co graliśmy
Koncerty
Wydarzenia

PARTNERZY: Audytorium17

Copyright © 2026Polskie Radio Rzeszów S.A. w likwidacj. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Panel powiadomień o ciasteczkach RODO

Używamy ciasteczek, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

Więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w ustawieniach.

  • WIADOMOŚCI
  • MUZYKA
    • WIADOMOŚCI MUZYCZNE
    • KONCERTY
    • LISTA PRZEBOJÓW RADIA RZESZÓW
    • PODKARPACKA SCENA PRZEBOJÓW
    • PLEBISCYT KAPEL LUDOWYCH
    • CO BYŁO GRANE
  • SPORT
  • STREFA AUDIO
  • WYDARZENIA
  • RADIO
    • PROGRAM
    • O NAS
    • LUDZIE RADIA
    • REKLAMA I MARKETING
    • KAMPANIE SPOŁECZNE
    • PATRONAT
    • KONTAKT
Brak
Pokaż więcej
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Analityka

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.

Polityka prywatności

Więcej informacji o naszej Polityce prywatności