Ponad miliard dwieście milionów złotych ma kosztować budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Babica-Jawornik. Dziś oficjalnie rozpoczęto inwestycję. Na dwunastokilometrowym fragmencie drogi powstanie m.in. osiem estakad. Najwyższa podpora będzie miała 80 metrów. To wymagający i trudny teren budowy, jak podkreśla wiceminister Infrastruktury Rafał Weber. Dlatego ważne jest odpowiednie jego przygotowanie.
Droga będzie przebiegać ponad szczytami wielu wzniesień a to oznacza, że będzie atrakcyjna ze względów widokowych dla podróżujących
– dodaje Wiesław Sowa zastępca dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2026 roku. W województwie podkarpackim oddano już do użytku prawie połowę ze 169 kilometrów drogi S19, która jest częścią trasy Via Carpatia łączącej północ i południe Europy.
Relacja Moniki Domino.
Tekst: Monika Domino, fot. M. Domino








![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

