Na terenie Elektrociepłowni Krosno na Podkarpaciu powstaje blok energetyczny, w którym paliwem będą pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Jak poinformował prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Janusz Fic, na plac budowy dostarczane są obecnie elementy technologiczne całej instalacji, w tym jej najważniejsza część, czyli piec wahliwy, który jest „sercem” bloku energetycznego.
Oprócz dostaw poszczególnych elementów części technologicznej na budowie realizowany jest montaż konstrukcji wsporczej kotła. Prace budowlane postępują zgodnie z planem. Inwestycja ma kosztować ponad 135 mln złotych i być gotowa w 2024 roku.
Tekst: PAP, fot. pixabay.com/ilustracyjne





![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 6 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Siedem-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19-w-Jasionce.jpeg)

