To 50 000 złotych. Pomóc może każdy, wystarczy oddać nieużywane, ale wciąż sprawne przedmioty. Wśród rzeczy, które można bezpłatnie przekazać Fundacji Odzyskaj Środowisko znajdują się: książki, ubrania, zabawki, obuwie i elektronika. Należy spakować je do jednego pudełka i wysłać bezpłatnie dowolnym Paczkomatem InPost.
Ważne, by wpisać kod instytucji, której chcemy pomóc, ponieważ każda paczka nadana z takim kodem, to punkty w programie. Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie przystępując do programu EKOzwrotów otrzymało kod RZE1569.
Najważniejsza idea programu koncentruje się na dbałości o środowisko naturalne oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest wydłużanie życia produktów oraz praktyczne działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego.
Spodobało nam się przesłanie programu oraz to, że każdy może się zaangażować wysyłając EKOzwrot i w ten sposób pomóc Instytucji. Warto podkreślić to, że każdy nadany EKOzwrot to realne działanie na rzecz ochrony środowiska, ale także cegiełka dorzucona na cele dobroczynne. Zachęcam rzeszowian i naszych sympatyków do wsparcia muzeum i wysłania EKOzwrotu
– mówi Eryka Łakomy z rzeszowskiego Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy.
Do Programu wciąż mogą przystępować instytucje miejskie oraz placówki oświatowe. Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.polskastolicarecyklingu.pl/
Organizatorem jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.
Tekst: Barbara Kozłowska. fot. Muzeum Dobranocek w Reszowie