W Stalowej Woli powstanie jeden z najnowocześniejszych w Polsce aquaparków. W ramach budowy całkowicie zostanie przebudowana dotychczasowa stalowowolska pływalnia, tak by powstał duży basen w kształcie litery L. Rozbudowany zostanie cały system basenów zewnętrznych, do tego tuba do nurkowania na 11 metrów, mniejsze baseny i zjeżdżalnie.
Koszt budowy Aquaparku oszacowano wstępnie na blisko 140 milionów złotych. 30 z nich już przekazał polski rząd. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber stwierdził, że to ogromna i bardzo kosztowna inwestycja, dlatego niezbędne jest uzyskanie finansowania z kilku źródeł.
Władze samorządowe liczą, że w trakcie budowy uda się także pozyskać wsparcie z programu Sportowa Polska oraz od samorządu Województwa Podkarpackiego. Przetarg na budowę Aquaparku planowany jest na wiosnę przyszłego roku.
Tekst, Robert Pytka, fot. pixabay.com


![Zderzenie busów i samochodu osobowego w Nisku, dwie osoby zabrane do szpitala [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Chciał zdać egzamin za kogoś innego. Skończyło się interwencją policji i zarzutami](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831-350x250.jpg)

![Zablokowana DK9 w Cmolasie. Zderzenie auta z motocyklem [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Zablokowana DK9 w Cmolasie. Zderzenie auta z motocyklem [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zablokowana-DK9-w-Cmolasie.-Zderzenie-auta-z-motocyklem-120x86.jpg)

