Ponad tysiąc wolontariuszy rzeszowskiego Towarzystwa im. św. Brata Alberta stanie jutro (w Dniu Wszystkich Świętych) na cmentarzach Rzeszowa i okolicznych miejscowości.
Będą zbierać pieniądze na pomoc osobom bezdomnym i ubogich. To największa zbiórka charytatywna na Podkarpaciu.
Towarzystwo wykorzysta pieniądze, m.in. na utrzymanie schronisk dla kobiet w Rzeszowie i w Racławówce oraz Centrum Integracji Społecznej, gdzie ludzie zagrożeni wykluczeniem społecznym i zawodowym zdobywają kwalifikacje pomagające im znaleźć pracę. Towarzystwo prowadzi też kuchnię wydającą codziennie około 500 gorących posiłków.
1 listopada kwesta prowadzona będzie na 44 nekropoliach, a w Zaduszki na cmentarzach rzeszowskich – Pobitno i Wilkowyja. Podczas ubiegłorocznej kwesty udało się zebrać ponad 170 tys. zł
Tekst: Wojciech Wójcik, fot. pixabay.com




![[AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Prezydent-Rzeszowa-z-votum-zaufania-od-radnych-120x86.jpg)


