Uczniowie szkół średnich i studenci mają coraz więcej możliwości rozwijania swoich pasji w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie. Mogą to robić realizując pod okiem ekspertów autorskie projekty.
W ramach Podkarpackiego Niezależnego Uczniowsko-Studenckiego Związku Innowatorów w PCI będziemy realizować projekty, takie jak tworzenie licznika promieniowania radioaktywnego, tworzenie urządzenia do przerabiania butelek PET na filament do drukarek 3D, tworzenie pasa grzewczego
– wyjaśnia Sławomir Bonowicz z Podkarpackiego Centrum Innowacji.
O szczegółach współpracy z Podkarpackim Centrum Innowacji można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej pcinn.org.
Relacja Szymona Tarandy.
Teks i fot. Szymon Taranda








![[ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec 16 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09528-Poprawione-Szum-120x86.jpg)
![[SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy? 17 - Polskie Radio Rzeszów [SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/kobieta-cieszy-sie-zakupy-pojeciem-120x86.jpg)

![[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych 19 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/image3-120x86.jpeg)




