Gospodarka, nauka, edukacja, kultura, szkolnictwo wyższe oraz turystyka. To obszary, w których województwo podkarpackie chce jeszcze ściślej współpracować z Krajem Związkowym Saary w Niemczech.
Przez dwa dni w naszym regionie gościła delegacja tego niemieckiego landu. Jego premier – Anke Rehlinger – zwróciła uwagę na możliwości związane z partnerstwem w branży motoryzacyjnej, lotniczej, czy IT. Bardzo ważna jest również współpraca, dotycząca pomocy w odbudowie Ukrainy i wspieraniu tego kraju w staraniach o przyjęcie do Unii Europejskiej.
Dziś delegacja Kraju Związkowego Saary wyjedzie na Ukrainę, wcześniej zaplanowano wizytę w Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej.
Tekst / Fot.: Wojciech Wójcik








![DevelopRes Rzeszów rozpoczął starcie z Chemikiem Police. Lider Tauron Ligi walczy o kolejne zwycięstwo [LIVE] 9 - Polskie Radio Rzeszów Dwunaste zwycięstwo z rzędu DevelopResu. Pewne 3:0 w Plovdiv [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/1_DSC00579-Poprawione-Szum-350x250.webp)


![Nadchodzą lodowate noce. Mieszkańcy mówią, jak sobie radzą [SONDA] 12 - Polskie Radio Rzeszów Mróz do –12 stopni w Rzeszowie. SONDA: jak mieszkańcy chronią się przed zimnem?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/crop-obejmujacy-para-w-znosic-120x86.jpg)




