Osoby te próbowały przedostać się przez granicę ze Słowacją. Nieoficjalne informacje uzyskane przez PAP potwierdził w czwartek rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. Piotr Zakielarz.
Do zatrzymania cudzoziemców doszło niedaleko miejsca przywrócenia kontroli granicznej w Barwinku. Funkcjonariusze SG kontrolujący auta wjeżdżające do Polski zwrócili uwagę na jeden z pojazdów na niemieckich numerach rejestracyjnych.
W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że w pojeździe mogą znajdować się osoby bez dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terenie RP, podjęto wspólne działania z patrolami policji. W ich wyniku ujawniono w busie 20 osób pochodzących z Bliskiego Wschodu
– przekazał rzecznik BiOSG.
Dodał, że cudzoziemcy wrócili już na terytorium Słowacji. (PAP)
Fot. ilustracyjne



![Otwarcie Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego w nowej siedzibie [ZDJĘCIA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Otwarcie Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego w nowej siedzibie [ZDJĘCIA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG_2578-e1768497568687-350x250.jpg)




