Przedstawiciele Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali w Zakopanem Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazali słowaccy skauci. Dziś symbol pojednania dotarł na Podkarpacie.
Podczas Mszy Świętej w Kościele Farnym w Rzeszowie Betlejemskie Światło z rąk Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby trafiło do przedstawicieli każdego podkarpackiego Hufca ZHP. Teraz powędruje do mieszkańców województwa.
Tegorocznej międzynarodowej sztafecie towarzyszy przesłanie „Czyńmy Pokój”. Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju sięga 1986 roku. Od 1987 roku akcji patronują austriaccy skauci, którzy przewożą do swojego kraju płomień z Groty Betlejemskiej – miejsca narodzin Chrystusa.
Relacja: Justyna Piekło.
Tekst: Justyna Piekło / Fot.: Marek Maśniak














































![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 47 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych-350x250.jpg)

![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 49 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

