Zakończyła się procedura pisemna, podczas której nikt nie zgłosił sprzeciwu. Teraz dokumenty zostaną przesłane do unijnego Dziennika Urzędowego i z chwilą publikacji w nim wejdą w życie, co ma nastąpić jeszcze dzisiaj. Zadowolenie z zatwierdzenia pakietu wyraziła przewodnicząca Komisji Europejskiej.
Nadal stoimy po stronie Ukrainy na dobre i na złe. Zdecydowanie eliminujemy obchodzenie przepisów i nakładamy sankcje na większą liczbę towarów, w tym diamenty
– napisała Ursula von der Leyen w mediach społecznościowych.
Kluczowym elementem w 12. pakiecie sankcji jest zakaz importu diamentów z Rosji, a także LPG. (IAR)
Fot. archiwum





![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

