Ponad 2 mln 300 tys. euro otrzymał powiat dębicki na realizację zadania w ramach projektu „Poprawa dostępności do opieki okulistycznej w Polsko – Ukraińskim regionie transgranicznym”
Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę oddziału okulistycznego w szpitalu powiatowym w Dębicy. Powstaną dwie sale operacyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt, a także parkingi i dojazdy do placówki.
To jednak nie koniec inwestycji w dębickiej lecznicy. Zaplanowano także, m.in. modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego oraz przebudowę tzw. traktu porodowego, a więc sal przeznaczonych do przyjęcia rodzącej kobiety, odebrania porodu i wykonania niezbędnych zabiegów u noworodka i jego mamy.
Tekst: Wojciech Wójcik, fot. pixabay.com

![Koniec utrudnień na DK94 w Lubzinie. Zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Pijana kobieta, kierująca hondą, uszkodziła kilka aut. Miała 3 promile alkoholu w organizmie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/445-345207-e1759240377346-350x250.jpg)


![86-latka z Mielca oszukana metodą „na policjanta”. Straciła ponad 42 tys. zł 5 - Polskie Radio Rzeszów Zwłoki mężczyzny znalezione przy hotelu w Sanoku. Policja prowadzi śledztwo [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/08/Zwloki-mezczyzny-znalezione-przy-hotelu-w-Sanoku.-Policja-prowadzi-sledztwo-120x86.jpg)


