10 wyjątkowych spektakli, różnorodna tematyka i emocje wśród publiczności – tak upłynęły trzy dni festiwalowych prezentacji RFT – Monodram w Polskim Radiu Rzeszów. To wielkie teatralno-radiowe święto.
Widzowie obejrzeli m.in. „Balkon Goldy” Ernestyny Winnickiej, „Jordan” w wykonaniu Zuzanny Bernat, „DAGNY.BRECHT. Księżniczka żebraków” autorstwa Dagny Mikoś, „Audiencja” Piotra Zawadzkiego oraz „Kamień na kamieniu”, który zaprezentował Andrzej Róg.
Widownia mogła doświadczyć bliskiego kontaktu z teatrem jednego aktora na kameralnej scenie Polskiego Radia Rzeszów. Niejednokrotnie sztuki były interaktywne i angażowały publiczność w przebieg spektaklu, co szczególnie podobało się widzom.
Ale to nie koniec festiwalowych emocji. O godzinie 18:00 poznamy werdykt jury. Po wręczeniu nagród laureatom o godzinie 19 na scenie zobaczymy mistrzowski pokaz Ewy Błaszczyk „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam.”
fot. Marek Maśniak

![Zderzenie trzech samochodów osobowych w Pisarowcach. Siedem osób rannych [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech samochodów osobowych w Pisarowcach. Siedem osób rannych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/e041badd-78cb-4610-9acb-c3a06a7b00ba-e1773511625405-350x250.webp)







