Uroczystości rozpoczęły się w kościele Świętej Trójcy w Rzeszowie. Dalsza część obchodów rocznicowych odbyła się na Starym Cmentarzu przy obelisku powstańców styczniowych.
Towarzyszyła im m.in. uroczysta zbiórka 51. Drużyny Harcerzy i Harcerek Żuawi im. Signi 1863 oraz apel pamięci z salwą honorową. Pod obeliskiem zapalone zostały znicze oraz złożone wieńce i wiązanki kwiatów, a także odtworzona została pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.
fot. Marek Maśniak






























![Zablokowana trasa w kierunku ronda Pobitno w Rzeszowie po zderzeniu dwóch aut 31 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)




