Po kilkuletniej przerwie powracają Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Szósta edycja największej imprezy lotniczej w tej części Polski odbędzie się 24 czerwca w Mielcu na płycie lotniska.
Organizatorzy poinformowali, że tegoroczne wydarzenie będzie skupione wokół akrobatyki samolotowej. Po raz pierwszy atrakcją będą nocne pokazy z użyciem systemów pirotechnicznych, a także udział wojsk amerykańskich.
Jak powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, przywrócenie pokazów po kilkuletniej przerwie przypada na 85. rocznicę produkcji samolotów w Mielcu oraz 70 lat kształcenia kadry lotniczej przez Politechnikę Rzeszowską. Dlatego tegoroczne Pokazy Lotnicze będą świętem podkarpackiego lotnictwa.
W Mielcu tego typu impreza organizowana jest po raz trzeci.
Relacja Weroniki Wilczyńskiej.
fot. Weronika Wilczyńska












![[AKTUALIZACJA] Wypadek z udziałem pieszego w Przyłęku 21 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Krośnie. Nietrzeźwy kierowca potrącił motocyklistę](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/wypadek1-e1762779870313-120x86.jpg)




