Od 1 marca nastąpi waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych
– informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu.
Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS są co roku waloryzowane. Polega to na pomnożeniu kwoty świadczenia w wysokości przysługującej na koniec lutego danego roku przez wskaźnik waloryzacji. W praktyce oznacza to, że wzrosną one o 12,12 procenta.
Liczba wypłacanych emerytur i rent na Podkarpaciu przekracza aktualnie 435 tys.
Tekst: Joanna Ślońska, fot. pixabay.com





![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych.jpg)

