Modernizacja ta będzie kosztować prawie 35 milionów złotych. Samorząd na ten cel pozyskał ponad 30 milionów złotych dofinansowania z drugiej edycji Polskiego Ładu. Remonty w zdecydowanej większości dotyczyć będą dróg osiedlowych. Jedną z nich będzie np. ulica księdza Chrobaka na Osiedlu Mokrzyszów. Od 1992 roku, gdy powstała nie była do tej pory remontowana i jej stan, jak powiedział przewodniczący rady tego osiedla Andrzej Biernat jest katastrofalny.
Zgodnie z projektami remonty wszystkich ulic będą kompleksowe tzn. obejmą wykonanie kanałów technologicznych, ciągów pieszych lub pieszo-rowerowych oraz zostaną doświetlone. Na zakończenie zyskają nawierzchnie bitumiczną oraz oznakowania pionowe i poziome. Jak zapowiedziała Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa w tarnobrzeskim magistracie, umowy z wykonawcami zostaną podpisane połowie marca. Później rozpocznie się realizacja inwestycji, na którą wykonawcy mają 400 dni.
Tekst i fot.: Robert Pytka






![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia – marznące opady i roztopy [AKTUALIZACJA] 7 - Polskie Radio Rzeszów Ostrzeżenia przed roztopami i silnym wiatrem na Podkarpaciu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/02/Ostrzezenia-przed-roztopami-i-silnym-wiatrem-na-Podkarpaciu-350x250.jpg)







