Kandydaci w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Podkarpackiego zostali zaprezentowani we wtorek (5 marca) w Rzeszowie. O mandat radnego będą ubiegać się między innymi obecni radni z Koalicji Obywatelskiej: Piotr Tomański, Krzysztof Feret, Danuta Stępień oraz Antoni Pikul.
Wśród kandydatów są też debiutanci, jak Jolanta Kaźmierczak, była wiceprezydent Rzeszowa oraz Marek Plizga, dyrektor 3 Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. O mandat będą starać się także: obecna radna Stalowej Woli, a kiedyś poseł Platformy Obywatelskiej Renata Butryn oraz Krzysztof Kłak, znany związkowiec i samorządowiec. Na listach Koalicji Obywatelskiej są też Bronisław Bara, zastępca prezydenta Krosna i Paweł Pazdan, dyrektor Specjalistycznego Szpitala w Mielcu.
Relację przygotowała Monika Domino.
Tekst i fot. Monika Domino


![Koniec utrudnień na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie po kolizji autobusu z busem [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów 46-latek kierował bmw mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Doprowadził do kolizji](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/444-356984-e1766774470877-350x250.jpg)






