Z mocnym poparciem wojewody startuje w wyborach na burmistrza Sanoka Sławomir Miklicz. To kandydat Komitetu Demokraci Ziemi Sanockiej, który wieczorem miał konwencję programową.
Wojewoda Teresa Kubas Hul podkreślała, że jest doświadczonym samorządowcem i nazywa go świetnym kandydatem. Współpracowała z nim w sejmiku wojewódzkim. Miklicz był już jego radnym, a także wicemarszałkiem Podkarpacia.
Wczoraj przedstawił program, który Demokraci Ziemi Sanockiej przygotowali po konsultacjach z ekspertami a przede wszystkim mieszkańcami. Mówi m.in. o Sanoku jako mieście obywatelskim, ekologicznym i stabilnym finansowo. Przyjaznym przedsiębiorczości, otwartym na innowacje i sprzyjającym seniorom i młodzieży. Mówił także o przygotowaniu dla przedsiębiorców terenów przy obwodnicy, ożywieniu brzegów Sanoka czy promocji przez kulturę i sport.
Podczas konwencji przedstawiono kandydatów do rady Miasta Sanoka oraz rady powiatu, do której sanockie ugrupowanie startuje wspólnie z PSL pod nazwą Koalicja Samorządowa Ludowcy i Demokraci.
Relacja Janusza Jaracza.
Tekst i fot.: Janusz Jaracz








![[AKTUALIZACJA] Seria zdarzeń drogowych na Podkarpaciu. Wypadki i kolizje w kilku powiatach 16 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie 3 samochodów na Kwiatkowskiego – utrudnienia w ruchu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/wypadek2-e1765872381944-120x86.jpg)







