2 miliony 400 tysięcy wniosków o 800+ wpłynęło do ZUS na nowy okres świadczeniowy. W samym województwie podkarpackim złożono ich ponad 120 tysięcy. Dokumenty można składać również w weekendy i święta, także po godzinach pracy urzędów. Aby zachować ciągłość wypłaty należy wyrobić się z wnioskiem do końca kwietnia.
Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 800 plus na nowy okres, który rozpocznie się 1 czerwca br. i potrwa do 31 maja 2025 r.
W województwie podkarpackim do 7 marca złożono ponad 120 tysięcy wniosków. Najwięcej w Rzeszowie – 13,6 tys., powiecie rzeszowskim – 10,7 tys., mieleckim – 8,2 tys., dębickim – 7,7 tys., jarosławskim – 6,6 tys., krośnieńskim – 5,8 tys. – informuje Wojciech Dyląg – regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.
Tekst: Mariusz Piątkiewicz / Fot.: ZUS




![Utrudnienia w Sanoku po przewróceniu się busa 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)
![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

