„Książeczka pełna radości, czyli 365 sposobów na miły dzień” wydana przez Wydawnictwo Kropka, to zbiór ciekawostek i podpowiedzi zabaw na każdy dzień roku. Bardzo spodobała się przedszkolakom. Mamy też propozycję dla maluchów. Dla tych, którzy dopiero uczą się liczyć z pomocą przychodzi książka pt. „Brum, brum, brum! Miejski szum. Wyszukiwanka” wydana przez Wydawnictwo Jedność w serii dla najmłodszych JupiJo.
Kolejna pozycja dla najmłodszych, także w twardej oprawie z serii JupiJo, to „Dobranoc, misiu!”. „Opowieści ze świetnika” które napisał Marcin Mortka, ilustracje wykonał Łukasz Silski, wydało je Wydawnictwo Wilga, a pokochały sześciolatki z Przedszkola Publicznego nr 21 w Rzeszowie. To historie zwierzą żyjących na śmietniku, które ze znalezionych tam przedmiotów, tworzą nowe. To opowiadania ekologiczne, które w prosty sposób pokazują dzieciom, czym jest recykling.
„Co jest w środku? Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy” wydana przez Wydawnictwo Kropka to pozycja popularnonaukowa, która w prosty i przystępny sposób wyjaśnia, jak skonstruowane są różne rzeczy, np. mikrofalówka, kalkulator, prysznic, ale także ul czy lody.
W programie pojawiły się dwie książki psychologiczne dla dzieci z serii Wielkie problemy małych ludzi. Jedna do „Nie daj się gnębić! oraz ” Strach ma wielkie oczy. Obie mają dodawać siły i zostały napisane przez Magdalenę Młodnicką, a wydane przez Wydawnictwo Jedność. W prostych historiach Franka i Lenki autorka podpowiada dzieciom, jak mogą sobie poradzić, gdy w szkole ktoś im dokucza lub gdy boją się występów na scenie. Na końcu książki zamieszczono słowa skierowane rodziców przez psychologa oraz porady dla gnębionych i zestresowanych dzieci.
W Zamkolandii pojawiła się propozycja dla miłośników historii. To „Ładna historia” napisana przez Zuzanę Orlińską i wydana przez Wydawnictwo Kropka. To zbiory ciekawostek o znanych postaciach, jak królowie, królowe, rycerze, naukowcy i ludzie sztuki. Nowością jest pokazanie drzew genealogicznych każdej opisywanej osoby.
fot. Małgorzata Iwanicka