Jeszcze tylko dzisiaj można składać wniosek w sprawie bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i z powrotem. Dotyczy to gmin, w których dniu wyborów samorządowych nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski.
Prawo do bezpłatnego transportu przysługuje przede wszystkim wyborcom o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz osobom, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat. Wniosek w tej sprawie składa się w urzędzie gminy do 25 marca. Samorządy są zobowiązane do poinformowania o godzinach kursowania bezpłatnego transportu.
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Dwa tygodnie później planowana jest druga tura.
Tekst: Dariusz Kapała, fot. ilustracyjne

![[AKTUALIZACJA] Seria zdarzeń drogowych na Podkarpaciu. Wypadki i kolizje w kilku powiatach 2 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie 3 samochodów na Kwiatkowskiego – utrudnienia w ruchu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/wypadek2-e1765872381944-120x86.jpg)







