Po niespełna roku prac budowlanych przywrócono go do funkcjonowania w odmienionej formie. Ogród Jordanowski został zaplanowany tak, aby mogli z niego korzystać mieszkańcy bez względu na wiek.
W pełnym zieleni ogrodzie znajdują się m.in. rozliczne huśtawki, wieża o wysokości 8,5 metra ze zjeżdżalniami rurowymi oraz kuchnia piaskowa dla najmłodszych. Są tu nie tylko miejsca do zabawy dla najmłodszych. W części wschodniej parku znajduje się zakątek z grządkami, tutaj dzieci będą mogły uczyć się uprawy warzyw i owoców. Wokół ogródka rośnie mnóstwo jagód, poziomek i borówek. Ponadto przygotowano strefę sportu z urządzeniami do gimnastyki i siłownią zewnętrzną dla wszystkich grup wiekowych. Natomiast w centralnej części parku znajduje się tężnia solankowa, uzupełniona drewnianą pergolą
Obecny Ogród Jordanowski w Stalowej Woli nawiązuje do tego, który powstał w tym mieście w latach 50. XX wieku z inicjatywy lekarza Henryka Jordana. Także i wówczas miał na celu zapewnienie mieszkańcom miejsca do wypoczynku i aktywności fizycznej.
Gruntowna modernizacja ogrodu kosztował ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych. Samorząd Stalowej Woli 4 i pół miliona złotych otrzymał na ten cel z programu Polski Ład.