W niedzielę, 7 kwietnia, w dniu wyborów samorządowych, w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej nie trzeba będzie kasować biletów.
Dotyczy to wszystkich linii autobusowych kursujących od północy do północy
– poinformował rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Maciej Chłodnicki.
Na bezpłatną komunikację miejską w dniu wyborów samorządowych zgodzili się radni miasta. Uchwałę przygotowaną przez ZTM przyjęli jednogłośnie podczas sesji, która odbyła się pod koniec lutego.
Darmowa komunikacja miejska ma zachęcić mieszkańców do udziału w głosowaniu.
Zwiększenie frekwencji wyborczej jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji
– napisano w uzasadnieniu do uchwały.
Pasażerowie komunikacji miejskiej nie musieli kasować biletów także podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych. Wtedy frekwencja w Rzeszowie wyniosła ponad 78,57 proc. i była najwyższą w historii miasta. W całej Polsce w głosowaniu wzięło udział 74,38 proc. wyborców.
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Ewentualna druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 21 kwietnia. (PAP)
Fot. Polskie Radio Rzeszów/archiwum



![Elektroniczno-progresywna podróż Dimension Of Silence w Studiu im. Nalepy [ZDJĘCIA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Elektroniczno-progresywna podróż Dimension Of Silence w Studiu im. Nalepy [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC02384-350x250.jpg)





