Audycje

Gospodarski poranek

5 lut · 12:06
Gospodarski poranek

Gospodarski poranek to codzienna audycja skierowana do rolników i środowisk wiejskich.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.40 na antenie Polskiego Radia Rzeszów bieżące aktualności rolnicze, a także prezentacja gospodarstw i firm przetwórczych. Rozmawiamy z przedstawicielami instytucji zwiazanych z rolnictwem oraz ekspertami różnych dziedzin tej cześci gospodarki. Nie zabrakło też miejsca dla stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich.

Audycje prowadzą Ewa Niedziałek-Szeliga i Jolanta Danak.


26.02

--:--
--:--

25.02

--:--
--:--

24.02

--:--
--:--

23.02

--:--
--:--

19.02

"Bezpiecznie na wsi mamy. Od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy" to tytuł tegorocznej edycji konkursu plastycznego dla dzieci i mlodzieży  z terenów wiejskich, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. O zasadach konkursu opowiada Agata Borcz z KRUS w Rzeszowie.

--:--
--:--

18.02

Jak zjednoczyć wieś wokół wspólnych spraw? Ma na to sposób Jolanta Kalita – sołtys wsi Podole w gminie Przecław w powiecie mieleckim. Jest zarówno sołtysem jak i członkinią KGW Podolanki.

--:--
--:--

17.02

Samorzady przygotowuja sie do Narodowego Spisu Powszechnego. Własnie zakonczyl sie nabór na rachmistrzów. Jak to przebiega w Markowej - opowiada wójt tej gminy Mirosław Mac. W programie tez aktualnosci rolnicze.

--:--
--:--

16.02

Firma wędliniarska  Bogusława Szymańskiego w Nowym Siole to przykład determinacji i sukcesu. O efektach swojej pracy opowiada jej wlaściciel.

--:--
--:--

15.02

W poniedziałkowej audycji rozmowa z dr Agnieszką Pieniążek prezes Stowarzyszenia Pro Carpathia w Rzeszowie o klastrze Podkarpackie smaki. Pro Carpathia osiem lat emu była twórcą klastra, który zrzesza obecnie 60 podmiotów m.in. wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych. Celem klastra jest wspomaganie współpracy w zakresie promocji i produkcji żywności opartej na tradycji.

--:--
--:--

12.02

W tym roku nie ma zgody na wprowadzenie nawożenia azotowego po 15 lutego. Rozmowa na ten temat z dr. Michalem Noworólem z PODR w Boguchwale

--:--
--:--

11.02

W audycji oprócz aktualności rozmowa z Zofią Gałuchą z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi koło Rzeszowa o charytatywnej działalności KGW. W Tłusty czwartek mowa też o pączkach, faworkach i różach karnawałowych.

--:--
--:--

10.02

--:--
--:--

09.02

--:--
--:--

8.02

--:--
--:--

5.02

--:--
--:--

4.02

--:--
--:--

3.02

--:--
--:--

2.02

--:--
--:--

1.02

--:--
--:--
5 lutego ·  12:06

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez