Muzyka

To już dzisiaj! Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej WERBEL 2022

19 lut · 09:00
To już dzisiaj! Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej WERBEL 2022

WERBEL to Plebiscyt Muzyczny Polskiego Radia Rzeszów, w którym prezentujemy najlepsze płyty artystów z Podkarpacia. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności.

Podczas koncertu w Filharmonii Podkarpackiej wystąpią dzisiaj laureaci Nagrody Muzycznej WERBEL 2022: zdobywca Nagrody Jury za najlepszy podkarpacki krążek, zespół WES GAŁCZYŃSKI & POWER TRAIN (nagroda za płytę "ILLEGAL") oraz zdobywca Nagrody Publiczności, czyli słuchaczy Polskiego Radia Rzeszów, zespół ISKA (płyta "To ja").

Wystąpi również Karolina Lizer wokalistka, pianistka, kompozytorka i interpretatorka poezji.

Gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska. Laureatka dziewięciu Fryderyków, zdobywczyni Platynowych Płyt za każdy z sześciu albumów studyjnych, wykona swoje największe przeboje.

Zespół WES GAŁCZYŃSKI & POWER TRAIN powstał w maju 2012 r. w Stalowej Woli. W jego skład wchodzą: Wiesław Wes Gałczyński (vocal, gitary), Paweł Gielarek (bas), Filip Ciuruś (perkusja). Formacja ma za sobą występy w całym kraju, dwukrotnie gościła na największym festiwalu bluesa w Polsce - Rawa Blues Festival w Katowicach. Zespół wydał do tej pory dwa albumy: "No.1" (2016) i "ILLEGAL" (2022).

Zespół ISKA powstał w 2021 roku. Nazwa pochodzi od imienia wokalistki Izabeli Guzara Burek, której towarzyszy sześciu muzyków. ISKA porusza się w klimacie soulu, funku oraz jazzu.

Do konkursu WERBEL 2022 zgłoszono 15 płyt. Oceniało je jury złożone z dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia Rzeszów, natomiast słuchacze oddawali swoje głosy w głosowaniu SMS-owym.

Koncert laureatów Plebiscytu Nagrody Muzycznej WERBEL 2022 rozpocznie się w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 17:30. Będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Rzeszów i na oficjalnym kanale radia na youtube.

fot. materiały prasowe

19 lutego ·  09:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez