Sport
SIATKÓWKA

Asseco Resovia na dłużej z włoskim trenerem

29 mar · 08:11
Asseco Resovia na dłużej z włoskim trenerem

Giampaolo Medei przedłużył umowę z siatkarską Asseco Resovią na sezon 2023/2024. Prezes Asseco Resovi Piotr Maciąg nie ukrywa, że jest zadowolony z tego faktu. - Nasz zespół prezentuje się pod jego wodzą bardzo dobrze i wierzę wraz z trenerem, że w końcowym etapie obecnego sezonu, nasza drużyna przyniesie kibicom wiele radosnych chwil – podkreślił prezes Maciąg.

Giampaolo Medei ma na swoim koncie wiele sukcesów. W sezonie 2016/2017 razem z francuskim Tours VB zdobył Puchar CEV, a w sezonie 2017/2018 razem z Cucine Lube Civitanova sięgnął po pięć srebrnych medali – Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów oraz Mistrzostw, Pucharu i Superpucharu Włoch. Lata 2019-2021 spędził w Turcji, prowadząc Ziraat Bankasi Ankara do pierwszego w historii tego klubu mistrzostwa kraju.

Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej ekstraklasy rzeszowianie od wodzą Madei są liderem Plus Ligi z dorobkiem 69 punktów. Mają dwa punkty przewagi nad Jastrzębskim Węglem i trzy nad Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W piątek na wyjeździe zmierzą się z GKS Katowice.

fot. archiwum

29 marca ·  08:11

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez