Wiadomości
SCENA TEATRALNA

Jutro rozpoczyna się Radiowy Festiwal Teatralny RFT - Monodram

22 mar · 11:56
Jutro rozpoczyna się Radiowy Festiwal Teatralny RFT - Monodram

W czwartek, 23 marca, rozpocznie się pierwsza edycja Radiowego Festiwalu Teatralnego RFT - Monodram. To ogólnopolski festiwal organizowany przez naszą rozgłośnię w formule konkursu. Do niedzieli obejrzymy 10 zakwalifikowanych spektakli. W Polskim Radiu Rzeszów trwają już przygotowania do festiwalu.

-Będzie to festiwal prawdy - zaznacza prezes naszej rozgłośni Przemysław Tejkowski. - Monodram to taka dziedzina teatru, w której nie ma miejsca na oszustwo, na teatralną hochsztaplerkę. Tutaj jest aktor, widz, i w przypadku radia mikrofon, który nieprawdy nie lubi - dodaje.

Jak podkreśla dyrektor artystyczny festiwalu Cezary Morawski, będzie to teatralna uczta dla widzów i słuchaczy Polskiego Radia Rzeszów. -Tematyka jest bardzo różnorodna, ale głównym mianownikiem, który dotyczy wszystkich spektakli, jest zło. To, co dzieje się złego w nas i dookoła nas, podane w rożny sposób: komediowy, głęboko dramatyczny - podkreśla.

Jako pierwsza na Scenie Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów pojawi się Magdalena Bochan-Jachimek ze spektaklem komediowym „Mamy problem. Monodram macierzyński” w reżyserii Jakuba Ehrlicha, według tekstu Szymona Jachimka.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca drogą mailową teatr@radio.rzeszow.pl lub telefoniczną 608 405 169. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się w naszej rozgłośni, przygotowaliśmy transmisje na żywo na kanale YouTube Polskiego Radia Rzeszów.

W niedzielę po ogłoszeniu wyników konkursu o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz mistrzowski „Oriana Fallaci” w wykonaniu Ewy Błaszczyk, wybitnej polskiej aktorki teatralnej i filmowej.

fot. Marek Maśniak

22 marca ·  11:56

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez