Wiadomości
RZESZÓW

Modernizacja dworca PKP w Rzeszowie

25 maj · 15:54
Modernizacja dworca PKP w Rzeszowie

Podróżni korzystający z dworca kolejowego w Rzeszowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont budynku i związane z tym utrudnienia mają potrwać do końca roku. Sprzedaż biletów odbywa się w małym kontenerze, który pełni funkcję dworca tymczasowego.

Jak informuje PKP, zakończone zostały już roboty w zakresie wzmocnień, podbicia fundamentów oraz wszelkie roboty rozbiórkowe, a także prace konstrukcyjne na poziomie "minus 1". Obecnie wykonywane są przejścia pomiędzy parkingiem podziemnym, a dworcem oraz szyby windowe.

Zgodnie z projektem rzeszowski dworzec kolejowy ma odzyskać dawny, modernistyczny wygląd, sprzed remontu w latach 60-tych ubiegłego wieku. Odnowiona zostanie elewacja i wnętrze budynku, które ma spełniać współczesne standardy obsługi podróżnych.

Modernizacja dworca jest częścią budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Miasto odpowiada za budowę parkingu podziemnego oraz przebudowę ulic. Ta część inwestycji powinna być gotowa do końca sierpnia. Kilka miesięcy dłużej ma potrwać remont dworca, którym zarządza PKP.

fot. D. Kapała

25 maja ·  15:54

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez