Wiadomości
RZESZÓW

Remont rzeszowskiego teatru

11 kwi · 16:22
Remont rzeszowskiego teatru

Budynek Teatru im. Wandy Siemaszkowej zostanie przebudowany. Prace remontowe podzielone zostaną na kilka etapów i potrwają do 2029 roku, ale rozpoczną się już w czerwcu. To będzie pierwszy etap remontu, który zostanie realizowany tak, żeby nie zaburzać pracy tej instytucji, czyli  latem, w czasie przerwy teatralnej. Placówka musi zostać dostosowana do przepisów przeciwpożarowych, tj. m.in. posiadać odpowiednie szerokości klatek schodowych i ognioodporne drzwi.

Prace będą realizowane co roku przez cztery miesiące (od czerwca do września). W najbliższym terminie przewidziano prace malarskie, stolarskie i palowanie fundamentów dużej sceny. Realizacja tylko tej inwestycji pochłonie 2,2 mln zł.

Jednocześnie powstaje projekt nowego obiektu, na sąsiedniej działce, w którym znajdzie się scena. Na widowni będzie mogło pomieścić się nawet o 180 widzów więcej. Na razie dokumentacja techniczna jest w opracowaniu, zaś wniosek o pozwolenie na budowę trafił już do Wydziału Architektury UM Rzeszowa. W budynku znajdzie się też Szajna Galeria oraz pomieszczenia edukacyjno-warsztatowe, garderoba, sala prób, foyer, portiernia, stanowiska biletowe, bufet i pomieszczenia dla różnych działów.

Środki na nowy budynek teatru miałyby pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia. Jego pula wynosi ponad 56 mln zł. Na razie nie są znane koszty budowy nowej sceny.

fot. ilustracyjne

11 kwietnia ·  16:22

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez