Wiadomości
JAROSŁAW

Ruszyła budowa drugiego mostu na Sanie w Jarosławiu

16 maj · 20:05
Ruszyła budowa drugiego mostu na Sanie w Jarosławiu

Rozpoczęto budowę mostu na Sanie koło Jarosławia. Przeprawa powstanie na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec. Inwestycja będzie kosztowała ponad 190 milionów złotych, w tym budowa nowej przeprawy przez San pochłonie ponad 155 milionów.

W oficjalnym otwarciu inwestycji brali udział przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich i lokalnych. Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, podkreśliła, że na tę inwestycję mieszkańcy powiatu jarosławskiego czekali od lat. Same przygotowania do realizacji inwestycji trwały pięć lat. Przeprawa nad Sanem to jeden z pierwszych dwudziestu mostów, który zostanie wybudowany w programie rządowym Mosty dla Regionów - dodała minister Schmidt.

Most będzie miał długość ponad 620 metrów. Natomiast nowy odcinek drogi 865 wyniesie ponad 4 kilometry długości i w nowym śladzie będzie przebiegać przez Muninę, Sobiecin i Koniaczów. Tam też powstaną między innymi ronda, zatoki autobusowe, ciągi pieszo-rowerowe.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Teresa Pamuła podkreśliła, że inwestycja przede wszystkim rozładuje ruch i korki, jakie tworzą się teraz na starym moście i ulicach do niego prowadzących. Wśród innych korzyści można wymienić poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiednie skomunikowanie jarosławskich służb ratunkowych z miejscowościami leżącym na lewym brzegu Sanu.

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego zwrócił też uwagę na szansę rozwoju gospodarczego powiatu. Powstanie nowej drogi tworzy tereny pod potencjalne strefy ekonomiczne, a wygodne połączenie z drogą krajową numer 94 i dalej z autostradą przyciągnie inwestorów.

Według harmonogramu budowa mostu i dróg dojazdowych ma być gotowa w 2025 roku. Cała inwestycja finansowana jest z budżetu państwa oraz budżetu województwa podkarpackiego.

Relacja Justyny Piekło.

--:--
--:--

fot. J. Piekło

16 maja ·  20:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez