Wiadomości

Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów zaprasza na spektakl „Złamane paznokcie: Rzecz o Marlenie Dietrich"

16 lut · 11:42
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów zaprasza na spektakl „Złamane paznokcie: Rzecz o Marlenie Dietrich"

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Był prezentowany na światowych festiwalach w Malezji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Irlandii, Niemczech, Grecji, Armenii, Indonezji, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych.

"Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" to monodram, w którym główną bohaterką jest gwiazda Marlena Dietrich. Spotykamy ją w jej paryskim mieszkaniu, w którym przebywa ze swoją uczennicą i pielęgniarką Glorią. To spektakl o relacji dwóch kobiet. Jedna jest już u schyłku życia, a druga pragnie realizować swoje marzenia. To relacja trudna, pełna namiętności i uzależnień emocjonalnych.

Marlena Dietrich, która syci się wspomnieniami przebrzmiałej sławy, nie może pogodzić się z nieuchronnie nadchodzącą starością i osamotnieniem. Całość przeplatana jest utworami muzycznymi, które Marlena mogłaby chcieć zaśpiewać. Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru lalek, z wykorzystaniem technik mieszanych (połączenia technik animacyjnych inspirowanych lalkami bunraku i techniką muppet).

Połączenie animacji z aktorstwem, gdzie postacią prowadzącą spektakl jest lalka, stwarza niezwykłą głębię prezentowanych postaci scenicznych, szczególnie w kontekście animacji i wynikających z niej zależności.

Tekst i reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Opracowanie muzyczne: Igor Nowicki

Wykonanie lalki: Anna Skubik, Barbara Poczwardowska

Występuje: Anna Skubik

Anna Skubik - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Pracowała w toruńskim teatrze „Baj Pomorski” oraz we wrocławskim Teatrze Lalek. Od 2007 roku realizuje monodramy o tematyce kobiecej, w którym wykorzystuje elementy lalkarstwa. W 2013 roku zrealizowała spektakl „Takaja” z tekstem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Za spektakl ten otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Spektakl „Fedra” w reżyserii Bogusława Kierca inspirowany tragedią grecką, w którym artystka wplata do dramaturgii język grecki, zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w 2012 w Toruniu. Za swój pierwszy monodram „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego otrzymała wiele nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

Na spektakl zapraszamy 26.02.2023 o godz. 19:05 do Studia Koncertowego im. Tadeusza Nalepy przy ul. Zamkowej 3 w Rzeszowie.

Rezerwacja miejsc pod adresem e-mail teatr@radio.rzeszow.pl lub pod numerem tel. 608 405 169.

Liczba miejsc ograniczona.

fot. Adam Wysocki

16 lutego ·  11:42

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez