To projekt realizowany przez tamtejsze samorządy: powiatowy oraz gminy Harasiuki i Ulanów. Popisano już umowę z wykonawcą niezbędnych prac.
Wzdłuż Tanwi powstaną m.in. elementy małej architektury, miejsca do suszenia kajaków, drewniana altana, pomost pływający oraz chodniki i alejki. W Dąbrowicy będą one częścią istniejącej już w tym miejscu infrastruktury rekreacyjnej z boiskiem i siłownią terenową. Natomiast w Sierakowie przystań kajakowa zostanie zbudowana od postaw. Prace będą kosztować ponad 180 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty pokryją fundusze unijne, pozostała część pochodzi z budżetu powiatu.
Stworzenie niżańskiego szlaku kajakowego ma uatrakcyjnić turystycznie ten rejon Podkarpacia. Spływy kajakowe organizowane na Tanwi stają się coraz bardziej popularne.
fot. archiwum





![[AKTUALIZACJA] Łatwogang w trasie. Zbiórka dla ośmioletniego Maksa Tockiego [STREAM] 7 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang w trasie. Zbiórka dla ośmioletniego Maksa Tockiego [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

