10 osób z Podkarpacia znalazło się na liście kandydatów Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ugrupowanie postawiło na młode osoby – powiedział szef lokalnych struktur – wicewojewoda Wiesław Buż. Średnia wieku to niespełna 38 lat.
Kandydaci startują z programem zawierającym blisko 150 projektów. To między innymi europejski fundusz mieszkalnictwa. Są też kwestie dotyczące pomocy społecznej, klimatu, transportu oraz komunikacji.
Jedynką na podkarpackiej liście Lewicy jest Wiktoria Barańska z Sanoka. Jak mówi, chce zadbać o zwykłych ludzi. „Koszty transformacji energetycznej czy walki z kryzysem klimatycznym powinni ponosić milionerzy, a nie obywatele, którzy nie wiedzą, czy będzie ich stać na zapłacenie rachunku za prąd” – podkreśla Wiktoria Barańska.
Do europarlamentu z listy lewicy starują też Agnieszka Chmiel, Jakub Skiba, Monika Kurek, Wiesław Woś, Magdalena Szczepańska, Przemysław Róg, Iwona Urban oraz Gabriel Zajdel.
Tekst i fot.: Olga Hałabud




![[ZDJĘCIA] Podkarpacka Ikonosfera: fotografia regionu w drodze ku nowoczesności 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Podkarpacka Ikonosfera: fotografia regionu w drodze ku nowoczesności](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/PXL_20260109_172836366-350x250.jpg)


![Zima daje się we znaki. Trudne warunki jazdy na drogach wojewódzkich [AKTUALIZACJA] 8 - Polskie Radio Rzeszów Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Drogi przejezdne, ale warunki bardzo trudne](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/transport-3916275_1280-120x86.jpg)


