W przedostatnim meczu sezonu Superligi piłkarek ręcznych, Handball JKS Jarosław pokonał w Łańcucie Galiczankę Lwów 31-21. Do przerwy JKS prowadził 15-9. Jarosławianki awansowały w tabeli na 7. miejsce. Zespół ze Lwowa, który mecze domowe rozgrywał w łańcuckiej hali, zajmie na koniec rozgrywek ostatnie miejsce i opuści polską Superligę. Trenerka tej drużyny Tetiana Sztefan zauważa, że zespół przegrał w tym roku z kontuzjami.
Kapitan zespołu z Jarosławia Sylwia Matuszczyk cieszy się z takiej końcówki sezonu.
Ten mecz pokazał jaki postęp w ciągu roku zanotowała moja drużyna – podkreśla trener JKS Michał Kubisztal.
Ostatni mecz w sezonie jarosławianki rozegrają na własnym parkiecie 8 maja ze Szczypiornem Kalisz. Będzie to też ostatnie spotkanie przed przebudową jarosławskiej hali sportowej, która ma potrwać około półtora roku.
Tekst i fot. Piotr Socha
















![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 8 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szesc-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19.-Piec-osob-poszkodowanych-AKTUALIZACJAWIDEO.jpg)

