Ponad 22 tysiące złotych. To najwyższa w regionie wypłacana przez ZUS emerytura. Najniższa to zaledwie 11 groszy – informuje Wojciech Dyląg regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.
Najwyższą pobiera co miesiąc mężczyzna, który przeszedł na emeryturę w wieku 78 lat, a aktualnie ma 82 lata. Jego okresy składkowe w ZUS to 55 lat. Z kolei, najniższą otrzymuje 64-letnia kobieta, która odprowadziła składki za 1 miesiąc pracy – tłumaczy Wojciech Dyląg.
Ogółem na Podkarpaciu emeryturę z ZUS otrzymuje ponad 320 tys. osób.
Średnia emerytura w Polsce wynosiła w 2023 roku 3457 zł, ale są emeryci, którzy otrzymują znacznie wyższe świadczenia. Rekord to ponad 40 tys. złotych. Ta najwyższa emerytura w Polsce była wypłacana w Zabrzu, mężczyźnie, który przepracował 62 lata, 5 miesięcy i 18 dni – ma 90 lat, a na emeryturę przeszedł w wieku 86 lat.
Tekst: Joanna Ślońska, fot.




![Utrudnienia w Sanoku po zderzeniu trzech pojazdów 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)
![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

