Niebawem odbędą się wybory na nową kadencję do Tarnobrzeskiej Rady Seniorów. Osoby zainteresowane członkostwem w tym gremium mogą być zgłaszane przez organizacje działające na rzecz seniorów w Tarnobrzegu. Kandydaci muszą jednocześnie zyskać poparcie 25 mieszkańców. Zadaniem Rady seniorów jest promocja wśród osób starszych zadań z zakresu kultury, sportu, rekreacji i edukacji. Do statutowych zadań rady należy także monitorowanie potrzeb i doradztwo w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia osób w wieku senioralnym, pomocy społecznej i usług opiekuńczych. Zgłoszenia zainteresowanych przyjmowane będą do 15 czerwca.
Formularze zgłoszeniowe i wszystkie niezbędne dokumenty, można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta lub odebrać osobiście w Biurze Rady Miasta.
Dokumenty należy składać w zaklejonych kopertach opisanych: „Wybory do Rady Seniorów” w Kancelarii Urzędu Miasta lub w Biurze Rady Miasta przy ul. Kościuszki 32 w pokoju 108.
fot. archiwum

![Odblokowana trasa w kierunku ronda Pobitno w Rzeszowie po zderzeniu aut [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)





