Dwie różnorodne imprezy odbędą się dziś w Kolbuszowej. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna organizuje rajd „Historia kołem się toczy – Rowerowa Kolbuszowa”, uczestnicy wyruszyli w trasę o 9:30. Natomiast o 14:00 rozpocznie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Pojazd marzeń, czyli historia roweru”. Prezentowana będzie w oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, czyli w dawnej synagodze. Na finał od 15 do 17 zaplanowano przewóz pasażerów zabytkową rikszą oraz gry i zabawy dla dzieci.
Z kolei w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w południe rozpocznie się dwudniowy FolkArt Festiwal. Będzie to cykl koncertów, wykładów oraz warsztatów rękodzieła takich jak: bibułkarstwo, wycinanka żydowska, ukraiński haft krzyżykowy, kulinaria, garncarstwo, druk klockowy na tkaninie i malowanie zabawki jaworowskiej. Warsztaty są bezpłatne, wcześniej jednak należy się na nie telefonicznie zapisać.
Impreza będzie promować bogactwo i różnorodność tradycji pogranicza polsko-ukraińskiego, dlatego całość poprowadzą artyści z Polski i Ukrainy. Organizatorem jest Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Samorządów „Euroregion Karpaty – Ukraina”.
fot. archiwum




![[AKTUALIZACJA] Łatwogang w trasie. Zbiórka dla ośmioletniego Maksa Tockiego [STREAM] 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang w trasie. Zbiórka dla ośmioletniego Maksa Tockiego [STREAM]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25-120x86.jpeg)
![[AKTUALIZACJA] Łatwogang w trasie. Zbiórka dla ośmioletniego Maksa Tockiego [STREAM] 18 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang w trasie. Zbiórka dla ośmioletniego Maksa Tockiego [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

