W Muzeum Zamku w Łańcucie odbyła się uroczysta sesja podkarpackiego sejmiku wojewódzkiego. Były podziękowania oraz wręczenie odznaczeń państwowych i odznaki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” Mieczysławowi Janowskiemu. Marszałek Władysław Ortyl wśród najważniejszych przedsięwzięć sejmiku wymienił między innymi powstanie Uniwersytetu Rzeszowskiego, utworzenie spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, utworzenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.
Bogdan Rzońca, pierwszy marszałek województwa podkarpackiego podkreślał, że 25 lat temu tworzyło się województwo podkarpackie. Konieczne było połączenie oczekiwań czterech województw: rzeszowskiego, krośnieńskiego, przemyskiego i tarnobrzeskiego. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul dwanaście lat była radną wojewódzką, a w czwartej kadencji sejmiku przewodniczącą. Ocenia, że region bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę. Zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych.
Relacja Moniki Domino.
Tekst: Monika Domino, fot. Polskie Radio Rzeszów

![Tragiczny pożar w Srogowie Dolnym. Nie żyje 74-letnia kobieta 2 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-350x250.jpg)

![Utrudnienia na A4 w Mrowli. Ciężarówka przebiła bariery i wpadła do rowu [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Utrudnienia na A4 w Mrowli. Ciężarówka przebiła bariery i wpadła do rowu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/670283467_1675242733893498_3233959773282013114_n-350x250.jpg)
![Tragiczny pożar w Srogowie Dolnym. Nie żyje 74-letnia kobieta 5 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-120x86.jpg)



