Coraz więcej osób korzysta z leczenia w szpitalach uzdrowiskowych i sanatoriach naszego regionu. Według danych w ubiegłym roku leczyło się w nich ponad 63 tys. osób.
To o prawie 9 proc. więcej niż rok wcześniej
– poinformował Urząd Statystyczny w Rzeszowie.
Niemal 10 tys. osób leczyło się ponosząc za to pełną odpłatność. Na Podkarpaciu działa 25 szpitali uzdrowiskowych i sanatoriów. Pod tym względem nasz region zajmuje 5. miejsce w Polsce. Najwięcej, bo 41 placówek jest w województwie dolnośląskim.
Tekst: Wojciech Wójcik, fot. Polskie Radio Rzeszów




![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 5 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-120x86.jpg)


