Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską.
Natalia Roś pisała pracę zatytułowaną „Modyfikacja lakierów proszkowych w kierunku zwiększenia odporności korozyjnej”. Konkurs był organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Korozyjne, a nagrody przyznawała Kapituła, biorąc pod uwagę m.in. oryginalność opracowania, przydatność w praktyce i możliwość wdrożenia.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas XVII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego, podczas której absolwenta Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowała wyniki uzyskane w trakcie realizowanej pracy magisterskiej.
Mgr inż. Natalia Roś jest kolejną dyplomantką dr hab. Barbary Pilch-Pitery, prof. PRz, która zdobyła uznanie Kapituły. W poprzednich edycjach konkursu na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie wpisujące się w tematykę szeroko rozumianej ochrony przed korozją wyróżnione zostały trzy osoby.
Tekst: oprac. Joanna Ślońska, fot. Politechnika Rzeszowska





![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

