Częste przekroczenia prędkości, nieprawidłowe parkowanie, kłusownictwo, dzikie wysypiska śmieci, picie alkoholu w niedozwolonych miejscach, niszczenie zieleni. Takie i wiele innych wykroczeń oraz łamania przepisów, internauci mogą umieszczać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Do jej korzystania zachęca m.in. podkarpacka policja. To internetowe narzędzie pomagające funkcjonariuszom w lokalizacji miejsc, w których może dziać się coś złego. Jak mówi nadkom. Paweł Grześ z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mundurowi mają kilka dni na identyfikację zagrożenia. Chodzi o to, aby je potwierdzić, zweryfikować i sprawdzić.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie policja.pl.
Tekst: Wojciech Wójcik, fot. Polskie Radio Rzeszów

![Zablokowana DK9 w Cmolasie. Zderzenie auta z motocyklem [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Zablokowana DK9 w Cmolasie. Zderzenie auta z motocyklem [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zablokowana-DK9-w-Cmolasie.-Zderzenie-auta-z-motocyklem-350x250.jpg)




