Piknikiem pod Zamkiem Kazimierzowskim zakończyły się obchody 30-lecia współpracy miast partnerskich – Przemyśla i niemieckiego Paderborn. Imprezie towarzyszył wernisaż wystawy fotograficznej „Paderborn oczami artystów z Polski i Ukrainy”. Piknik uświetniły występy polskich i niemieckich zespołów muzycznych. Było też coś dla ciała, specjały z Przemyśla i Paderborn, a także jubileuszowy tort. Umowa o współpracy między Przemyślem, a Paderborn została podpisana 14 maja 1993 roku. Od tego czasu zrealizowano wiele wspólnych inicjatyw kulturalnych, oświatowych i gospodarczych.
fot. Grzegorz Janiszewski












![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 16 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych.jpg)

