W Sędziszowie Małopolskim odbędą się w niedzielę (15 września) uroczystości z okazji X Rocznicy Odsłonięcia Pomnika Sybiraków i Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 mszą w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencji poległych i pomordowanych w obronie ojczyzny. Po eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem, a całość uświetni występ Orkiestry Dętej z Ropczyc.
Tekst i fot. Maciej Idzik




![[AKTUALIZACJA] Podkarpacie z ostrzeżeniami IMGW. Są pierwsze zgłoszenia po burzach 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Podkarpacie z ostrzeżeniami IMGW. Są pierwsze zgłoszenia po burzach](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Podkarpacie-z-ostrzezeniami-IMGW.-Na-razie-bez-zgloszen-po-burzach-120x86.png)


