W 2024 roku Dzień Pierwszej Miłości przypada na 18 września (środa).
„Zakochani są wśród nas, zakochani pierwszy raz, tak po prostu bez pamięci zakochani…” słowa popularnej piosenki z lat 60. idealnie opisują historię namiętnego uczucia dwójki młodych osób.
Mając 20 lat, wydaje się, że bez miłości, jak bez słońca – przeżyć trudno i nic w tym dziwnego. To najpiękniejszy okres w życiu każdego człowieka, który w końcu musi nastąpić. Co więcej, każda minuta poświęcona drugiej połówce jest jak na wagę złota.
Dzień Pierwszej Miłości w Polsce obchodzimy 18 września. W Stanach Zjednoczonych to święto jest bardzo popularne i wielu zakochanych celebruje ten czas, wybierając się na randkę do kina, czy kawiarni. Swoją drogą to świetny pomysł na spędzenie czasu z drugą osobą.
Ten dzień szczególnie odzwierciedla pierwsze uczucie w żołądku, pierwszą randkę i pierwszą iskrę z romantycznym partnerem. Wszyscy spotykamy miłość z kimś, kogo podziwiamy i to jest dzień, w którym możemy spojrzeć wstecz na pierwszy raz, kiedy to zrobiliśmy. To słodko-gorzki dzień, który można
obchodzić na wiele sposobów. Czy pamiętasz, kto był Twoją pierwszą miłością?
Historia Dnia Pierwszej Miłości
Święto zostało zainicjowane w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. Trudno powiedzieć, kto stworzył ten dzień i dlaczego. Wiemy tylko, że ktoś musiał pamiętać swojego pierwszego romantycznego partnera, żeby to zrobić. To słodka melancholia wspomnień pomogła rozpocząć to święto narodowe. Został
stworzony, aby przypomnieć nam, gdzie to wszystko się zaczęło w naszym życiu i życiu innych. Jednym z powodów, dla których został stworzony, było przypomnienie tego, jak po raz pierwszy poczuliśmy miłość w romantycznym związku. Te przypomnienia mogą być dobre lub złe. Miłość nie ma daty początkowej, ale zaczęła się, gdy pierwszy człowiek postawił pierwszy krok na ten świat, ponieważ przychodzi naturalnie.
Miłość to uczucie i emocja, które możemy dać innym i mogą być nam odwzajemniane bez ograniczeń; ale ten dzień został stworzony specjalnie, aby upamiętnić naszą pierwszą miłość.
Tekst.bimkal.pl, fot. pixabay.pl