Papież zaakceptował kult maryjny związany ze słynnymi objawieniami w Medziugorie w Bośni i Hercegowinie. Franciszek zatwierdził notę w tej sprawie, opracowaną przez Dykasterię Nauki Wiary i polecił ją opublikować.
Dokument dotyczy domniemanych objawień Matki Bożej w Medziugorie, począwszy od 1981 roku. Maryja miała się objawiać wybranym osobom, tak zwanym „widzącym”, którzy potem przekazywali jej rzekome słowa w formie orędzi. Medziugorie stało się celem pielgrzymek milionów wiernych, a objawienia przedmiotem wielu kontrowersji w Kościele i poza nim.
W nocie przyjęto formułę „nihil obstat”, czyli nic nie stoi na przeszkodzie. Podkreślono pozytywne owoce kultu, jak nawrócenia i powołania. Wskazano również na wątpliwości dotyczące treści niektórych orędzi. Podkreślono, że podpisana przez papieża nota nie oznacza uznania nadprzyrodzonego charakteru tych objawień i nie zobowiązuje wiernych do wiary w boskie pochodzenie zjawisk, do których doszło i dochodzi w Medziugorie.
(IAR)





![Koniec utrudnień na A4 po pożarze cysterny [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Koniec utrudnień na A4 po pożarze cysterny [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/444-356984-e1766774470877.jpg)


